SelaCandidate

מועמדותורישום

עלו על המסלול הנכון ב-4 צעדים

סיוע לבחירת המסלול הנכוןלאחר הגשת המעומדות עומדים לרשותכם מספר כלים לבחירת המסלול הנכון

מבדק התאמה

בדקו עד כמה ההסמכה שבחרתם מתאימה לכם - ללא כל התחייבות. מבדק ההתאמה הינו מבדק ממוחשב המשמש לייעוץ תעסוקתי. תמיד רצוי לשמוע עוד דעה לפני שמחליטים.

ייעוץ אישי

אתם מוזמנים למפגש אישי עם יועץ רישום, המכיר היטב את כלל ההסמכות והמסלולים במכללה. תוכלו לשמוע על התכנים והמטרות של כל הסמכה ולוודא שבחרתם את ההסמכה המתאימה ביותר עבורכם.

ימים פתוחים

אתם מוזמנים ליום פתוח הנערך מדי פעם במכללה. תוכלו לשמוע הרצאות מפי סגל המכללה על ההסמכות השונות, להיפגש עם חלק ממרצי המכללה ולוודא שבחרתם את ההסמכה המתאימה ביותר עבורכם.

מועדי התחלה

לתשומת ליבכם: תאריכים חדשים נפתחים מידי שבוע וייתכנו שינויים מתוכנית זו. שלחו פרטים ונשמח לחזור עם עדכונים. *הערה: כוכבית ליד תאריך הפתיחה מציינת לימודים בשעות היום, 2-3 ימים בשבוע

 • Question: כל כמה זמן נפתח קורס?

  Answer: כל מסלולי ההסמכה בסלע נפתחים אחת לחודש וחצי- חודשיים במתכונת ערב ואחת לחצי שנה במתכונת יום

  QuestionId: 2

 • Question: מדוע כדאי ללמוד בסלע ולא במקום אחר?

  Answer: סלע היא המכללה הותיקה והמקצועית ביותר בתחום המחשבים בישראל. כל סגל המרצים הבכיר של מכללת סלע עובד בתעשייה בתפקידי מפתח. הדבר מבטיח כי הלימודים בסלע הינם ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר, הן בהשוואה למכללות אחרות והן בהשוואה לאוניברסיטאות. במכללת סלע שמים דגש רב על השירות לתלמיד והיחס האישי, החל מתהליך ההרשמה ובמהלך הלימודים. סביבת לימודים נעימה, חומרי לימוד ועזרי לימוד ברמה גבוהה, סביבת מחשוב ותמיכה אדמיניסטרטיבית הם רק חלק מהמרכיבים ההופכים את הלימודים בסלע לחוויה.

  QuestionId: 1

 • Question: מה קורה אם אני מחסיר שיעור, יוצא למילואים או קופץ לדרום אמריקה לכמה חודשים?

  Answer: בסלע ניתן יחס אישי לכל תלמיד, לכן כאשר הנך מחסיר שיעור עומדות בפניך אלטרנטיבות שונות. בחלק מהקורסים תוכל לצפות בשיעורים מוקלטים ONLINE, כלומר לצפות דרך האינטרנט בשיעור בנושא שהחסרת. לרשות הסטודנטים עומדים פורומי לימודים ONLINE, המאפשרים העלות שאלות וקבלת תשובות על-ידי סטודנטים אחרים או על-ידי המרצים הרלוונטיים. בקורסים אחרים ניתן לשלוח דוא"ל למרצה או למתרגל עם שאלות ולקבל הנחיות ספציפיות כיצד להשלים את החומר. במידה והנך יוצא לתקופת מילואים ממושכת יש באפשרותך להגיש בקשת סטודנט ולקבל מהמזכירות האדמיניסטרטיבית מספר אופציות להשלמת החומר הנלמד, כגון – הצטרפות לקבוצת לימודים אחרת, השתתפות בשיעורי השלמה (במידה ומתקיימים) וכד'. מעבר לכך אם ברצונך לצאת לחופשה ממושכת, מכללת סלע מאפשרת לך להקפיא את הלימודים (עד לשנה מיום ההקפאה) ולהמשיכם מהמקום בו הפסקת במסלולים עוקבים (בכפוף לתקנון הלימודים).

  QuestionId: 3

 • Question: מה ההבדל בין לימודי תואר ללימודים בסלע?

  Answer: ההסמכות של סלע מאפשרות לסטודנט לרכוש מקצוע טכנולוגי מעניין, דינמי, חדשני ברמה הגבוהה ביותר. לימודי תואר באוניברסיטאות ובמכללות השונות מטרתם יותר מחקר אקדמי ולימודי תיאוריה. בסלע הלימודים מותאמים לחידושים הטכנולוגיים ומושם דגש על התמקצעות המותאמת לדרישות שוק העבודה. כנהוג בתארים האקדמיים בישראל, יותר ממחצית הלימודים עוסקים בפן התיאורטי של התחום, הקשורים בצורה רופפת ביותר לתואר הנלמד. תרומתם של לימודים אלו לעתידו המקצועי של הסטודנט היא אפסית. מדובר בבזבוז זמן וכסף יקרים! בסלע קיצצנו בלימודים אלו והתמקדנו בהרחבת הנושאים הרלבנטיים, שיאפשרו לבוגר נקודת זינוק טובה יותר לקריירה מבטיחה. אומנם גם במכללת סלע לומדים תיאוריה, אך בניגוד לאוניברסיטה בה התיאוריה היא מטרה בפני עצמה והיא נלמדת פעמים רבות במנותק מהמציאות הטכנולוגית, בסלע התיאוריה נלמדת בהקשר הטכנולוגי והיא תמיד מלווה במימוש מעשי בפרויקטים. נוסחת הלימודים הייחודית של מכללת סלע הוכיחה את עצמה שוב ושוב. בוגרי המכללה (ללא תואר) מצליחים להשתלב בחברות המתקדמות במשק, בתפקידים מאתגרים ומצליחים להתקדם לתפקידי ניהול ואף ניהול בכיר.

  QuestionId: 4

 • Question: האם יש לסלע הכרה אקדמית?

  Answer: מכללת סלע הינה מרכז הדרכה מוסמך של מספר חברות בינלאומיות מובילות בינהן: חברת מיקרוסופט, חברת ADOBE וחברת AutoDesk. המכללה היא גם שותף זהב לנושאי הדרכה של חברת מיקרוסופט. הלימודים במכללת סלע אינם מוכרים ע"י המל"ג הישראלי כלימודים אקדמאיים. יחד עם זאת אוניברסיטאות מובילות בעולם (אך לא בארץ) הכירו לעשרות מבוגרי מכללת סלע בלימודים במכללה כחלק מלימודי התואר הראשון אצלם (בין 66% ל-80%) ואפשרו להם להשלים את לימודיהם ולקבל תואר אקדמי מוכר בכל העולם.

  QuestionId: 5

 • Question: כמה מבוגרי סלע עובדים בתעשייה, האם סלע מתחייבת במציאת עבודה?

  Answer: מעל ל89% מבוגרי סלע עובדים בתעשייה. לכ-15% מהבוגרים מוצע לעבוד בבית התוכנה של קבוצת בסלע עצמה (פרויקט סטאר ופרויקט יהלום לתלמידים מצטיינים). סלע אינה מתחייבת למציאת עבודה בתום הלימודים אך מסייעת לבוגרים (בהתאם להסמכה) למצוא את דרכם אל תעשיית ההייטק.בתום הלימודים מוצעת לסטודנטים סדנה המסייעת במציאת עבודה, בכתיבת קורות חיים ובמעבר של ראיון אישי ומקצועי.

  QuestionId: 6

 • Question: כמה סטודנטים לומדים בכיתה?

  Answer: מטרתנו לאפשר יחס אישי לכל תלמיד, הן במהלך השיעור והן במטלות השונות הנדרשות מהסטודנט. לכן מספר הסטודנטים בכיתה משתנה בין קורס לקורס והא נע בין כ-15 ועד ל-24. ברוב הקורסים אין יותר מ-18 סטודנטים בכיתה.

  QuestionId: 7

 • Question: האם בסלע ניתנות הטבות כלשהן ,מלגות כלכליות או סיוע לחיילים משוחררים?

  Answer: כן! מכללת סלע מעניקה מגוון מלגות, הטבות וסיוע לסטודנטים. בנוסף,בהתאם לתקופה, נערכים מבצעים מיוחדים לנרשמים. להלן חלק מהמלגות והמבצעים הנכונים לזמן כתיבת שורות אלו: חיילים משוחררים (עד שנתיים מתום השחרור) נהנים מהנחה של עד 30% משכר הלימוד – בשיתוף עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הבטחון. מלגות כניסה עידוד ללימודים, לסטודנטים שהינם אקדמאים מצטיינים ולאקדמאיים במדעים מדויקים. מלגת חבר מביא חבר. הנחה לרישום במסגרת הימים הפתוחים. מלגה מיוחדת למגישים מועמדות דרך אתר האינטרנט. מלגה לסטודנטים מצטיינים במהלך הלימודים (בבית הספר למקצועות התוכנה). את ההגדרות המדויקות לזכאות ניתן למצוא בתקנון המכללה.

  QuestionId: 8

 • Question: אילו הסמכות יש למכללת סלע?

  Answer: מכללת סלע הינה מרכז הדרכה מוסמך ושותף זהב של חברת מיקרוסופט ומרכז הדרכה מוסמך של חברת ADOBE .

  QuestionId: 9

 • Question: ערכתי השוואה בין מכללת סלע למכללה אחרת וגיליתי כי העלויות בסלע יותר גבוהות, מדוע?

  Answer: אם נחשב את שכר הלימוד כעלות לשעת לימוד נווכח כי מחיר ההסמכה במכללת סלע אינו יקר ממקומות אחרים ולרוב אף זול יותר. בסלע היקף שעות הלימוד גבוהה בהרבה בהשוואה למכללות אחרות ובהתאמה גם המחיר. הוותק הרב, והנסיון שנצבר עם השנים, הוכיח כי לא ניתן להסתפק בלימודים שטחיים העונים על דרישות המינימום בתעשייה. על מנת לבלוט ולהיות מוביל בתחום עליך ללמוד את החומר לעומק ולהתמצא בכל אשר תידרש לעסוק בו בעתיד.

  QuestionId: 10